In een wedstrijd die van begin tot eind boeit zijn de tafeltennissers van KlimaatgroepStars erin geslaagd tegenstander Hercules uit het Achterhoekse Terborg te passeren in de tussenstand van de voorjaarscompetitie 2026 in de eredivisie. De vier punten achterstand voorafgaand aan de wedstrijd worden middels een 6-1 overwinning omgezet in één punt voorsprong met nog één wedstrijd te spelen tot de playoffs. Daarmee is een belangrijke stap richting de playoffs om het voorjaarskampioenschap 2026 van Nederland gezet.
Het is de eerste keer dat het team van teammanager Jan Tammenga in deze competitie met een volledig buitenlandse opstelling speelt. Colin Rengers heeft te maken met een blessure aan de rug en Shuohan Men speelt op dezelfde dag met het Veenendaalse SKF een wedstrijd in de dames eredivisie. Voor KlimaatgroepStars zijn het derhalve de Fransozen Clement Chobeau en Alexis Douin en de Filipijn Jann Nayre die de strijd met Hercules aangaan. Slecht één keer speelde dit trio in een voorgaande competitie samen voor KlimaatgroepStars. Dat was een spectaculaire wedstrijd tegen Maashorst in Uden en dat was het nu opnieuw. Hercules verschijnt met de Duitser Dwain Schwarzer, de Iranees Mohammad Javad Sohrabi en de Nederlander Daan Sanders achter de tafel.
Direct in het eerste duel tussen Dwain Schwarzer en Alexis Douin staat het talrijk aanwezige publiek in Terborg regelmatig op de banken. Beide spelers hanteren een aanvallende speelwijze en dat levert attractieve slagenwisselingen op. De Duitser van Hercules is ook als hij in de verdediging gaat met zijn effectvolle ballen gevaarlijk. Dat de wedstrijd in de maximale vijf games beslist zou worden is vanaf het begin duidelijk. Schwarzer wint de vijfde game met 14-12 en brengt daarmee zijn ploeg op voorsprong. Het zou later de eerste en laatste voorsprong blijken. Clement Chobeau is vervolgens een maatje te groot voor Daan Sanders. De Fransman van KlimaatgroepStars werkt zich in drie games langs Sanders. Vervolgens spelen Mohammad Javad Sohrabi en Jann Nayre een puike wedstrijd. Ook in deze match lange balwisselingen van een hoog niveau. In de vijfde game gaat de speler van KlimaatgroepStars er via een 11-9 winst met de overwinning vandoor. Het publiek heeft genoten en gaat met een goed gevoel de pauze in. Tussenstand pauze 1-2.
Clement Chobeau en Alexis Douin tijdens het dubbelspel
waarbij het belangrijke 6e punt op het scorebord werd gezet
(Foto: Henk Hommes)
Na de pauze zijn het Dwain Schwarzer en Clement Chobeau die de wedstrijd hervatten. De eerste twee games zijn duidelijk voor Chobeau. Daarna lijkt de wedstrijd de KlimaatgroepStars speler te ontglippen. Maar in de vijfde game stelt de Fransman orde op zaken en wint met 11-6. Opnieuw een wedstrijd van zeer hoog niveau die het publiek regelmatig heeft doen verbazen. Alexis Douin is in de winning mood in zijn wedstrijd tegen Mohammad Javad Sohrabi. Met zijn super aanvallende speelstijl weet de Iranees van Hercules geen raad. De aanvallende ballen van Douin, die ook boven de tafel heer en meester is, vliegen hem regelmatig om de oren. Jann Nayre doet wat van hem verwacht wordt. In drie games verslaat hij Daan Sanders. Daarmee is de tussenstand 1-5. KlimaatgroepStars heeft nog één punt nodig om in de tussenstand in de eredivisie een plek in de playoffs om het voorjaarskampioenschap van Nederland te bereiken. En dat punt komt er in het afsluitende dubbelspel. Clement Chobeau en Alexis Douin verslaan Dwain Schwarzer en Mohammad Javad Sohrabi overtuigend in drie games. De eindstand komt daarmee op 1-6.
Na afloop van de wedstrijd zijn de spelers, het publiek en de scheidsrechters het er unaniem over eens dat dit een wedstrijd was om trots op te zijn. Spectaculair tafeltennis van een hoog niveau. Reclame voor de tafeltennissport. KlimaatgroepStars kan de plek in de playoffs om het kampioenschap veilig stellen op zondag 12 april 2026 als Taverzo 2 uit Zoetermeer op bezoek komt in de Hippolytushal te Middelstum. Aanvang 14.00 uur. Toegang gratis.
Foto’s Hercules – KlimaatgroepStars gemaakt door Abe Kampen

