Na het verlies vorig weekeinde tegen landskampioen Hilversum was nu NewMountain/Hercules uit Terborg in Middelstum voor de tafeltennissers van KlimaatgroepStars een maatje te groot in de eredivisie. Na afloop gaf het scorebord een 2-5 nederlaag aan.
Voor aanvang van de wedstrijd werden Shuohan Men en Clement Chobeau door de thuis spelende vereniging in het zonnetje gezet. Beiden hebben tijdens de strijd om de NTTB cup enige weken geleden zeer goed gepresteerd. Men werd eerste bij de dames en Chobeau keurig tweede bij de mannen. NewMountain/Hercules verscheen niet met de sterkste opstelling achter de tafel. Nederlands kampioen Gabrielius Camara ontbrak. De ploeg uit Terborg speelde met een invaller die actief is in de tweede divisie. Ook KlimaatgroepStars trad niet aan in de sterkst mogelijke opstelling. Vooraf werd dan ook een open wedstrijd verwacht.
Shuohan Men opende de wedstrijd voor KlimaatgroepStars tegen de duitser Dwain Schwarzer. In alle drie gespeelde games toonde Schwarzer zich de beste van de twee. Ook Colin Rengers werd tegen Mohammad Javad Sohrabi uit Iran niet in de gelegenheid gesteld om aan een overwinning te kunnen denken. Dit ondanks het verzet dat door hem werd geboden moest de KlimaatgroepStars speler zich ook in drie games gewonnen geven. Clement Chobeau deed voor KlimaatgroepStars wat van hem verwacht mocht worden, in drie games winnen van invaller Martin Johnson uit Schotland.

Colin Rengers in actie tegen NewMountain/Hercules
Na de pauze trad Shuohan Men aan tegen Mohammed Javad Sohrabi. De winnares van de NTTB cup kon geen moment aanspraak maken op de overwinning. Ook hier werd de onderlinge confrontatie in drie games beslist. Verreweg de mooiste wedstrijd van de middag was die tussen Clement Chobeau en Dwain Schwartzer. In de eerste twee games ging de wedstrijd gelijk op. Daarna trok Chobeau voor KlimaatgroepStars met 11-6 en 11-3 aan het langste eind. De verwachting was dat Colin Rengers daarna de tussenstand op 3-3 zou kunnen zetten tegen invaller Martin Johnson. Na een gewonnen eerste game leek er geen vuiltje aan de lucht. Maar in de volgende games leek het alsof Rengers zich steeds meer de kaas van het brood liet eten. De laatste game, de vierde, liet met 2-11 daarover geen onduidelijkheid bestaan. Het dubbelspel met voor KlimaatgroepStars Clement Chobeau en Shuohan Men en voor Newmountain/Hercules Mohammad Javad Sohrabi en Dwain Schwarzer achter de tafel kende een 2-1 voorsprong voor het duo uit Middelstum. De laatste twee games gingen naar de spelers uit Terborg. Zij wonnen derhalve het dubbelspel en daarmee ook de wedstrijd met 5-2.
KlimaatgroepStars bivakkeert op dit moment op een positie in de eredivisie waarop je niet wilt staan, namelijk zevende en daarmee één na laatste. Opgemerkt moet worden dat de ploeg van teammanager Jan Tammenga in de eerste twee speelronden sterke tegenstanders heeft getroffen. Duidelijk is dat KlimaatgroepStars in de komende wedstrijden de nodige punten moet pakken om het behalen van de playoffs om het kampioenschap van Nederland te bereiken. Aanstaande zaterdag speelt de ploeg tegen van Wijnen/Smash’70 uit Hattem. De eerstvolgende thuiswedstrijd is op zondag 4 oktober 2026 tegen Taverzo uit Zoetermeer.

